Thank you to everyone who has taken the time to enter one of our Roller Shutter giveaways at your local shopping centre, community event, Facebook page or through our website.

OzShut congratulates the following competition winners.

OzShut congratulates

2024 Monthly Winners

Month Name Suburb Ticket No.
January $5,000 Corey Truscott Alkimos Facebook Entry

2023 Monthly Winners

Month Name Suburb Ticket No.
February $5,000 Lisa Naumchevski Marangaroo Facebook Entry
March $5,000 Tara Skinner Spearwood 160269
April $5,000 Donna Spurgeon Carlisle 173895
May $5,000 Mariska Franz Alkimos Facebook Entry
June $5,000 Alison Grey Banksia Grove 202407
July $5,000 Mr. Pinto Success Facebook Entry
August $5,000 Rachel Keep Banksia Grove Facebook Entry
September $5,000 Angela Markus Golden Bay 202788
October $10,000 Josh Hedge Armadale Facebook Entry
Gift Card Giveaway Aaron Pickford Butler $10k Major Prize
Gift Card 1st Week Winner Terence Green Hilbert $1k Gift Card
Gift Card 2nd Week Winner Jacob & Melissa Verdonk Aveley $1k Gift Card
Gift Card 3rd Week Winner Jason Jones Stratton $1k Gift Card
Gift Card 4th Week Winner Nathan & Sarah Italiano Nollamara $1k Gift Card
Gift Card 5th Week Winner Wan Wong Glendalough $1k Gift Card
Gift Card 6th Week Winner Laura Riley Brabham $1k Gift Card
Gift Card 7th Week Winner Bryden Armadale $1k Gift Card
Gift Card 8th Week Winner Tanya Buckle Erskine $1k Gift Card
Gift Card 9th Week Winner Donna Walsh Darling Downs $1k Gift Card
Gift Card 10th Week Winner Cheng Rolfe Langford $1k Gift Card
November $5,000 Paul Andrews Greenfields Facebook Entry

2022 Monthly Winners

Month Name Suburb Ticket No.
February $5,000 Melissa Teh Morley 184235
March $5,000 Mason Pirozek High Wycombe 198086
April $5,000 Roslyn Smith Caversham Online Entry
May $5,000 Adam Turcato Kelmscott Online Entry
June $5,000 Eve Blakeley Thornlie 174351
July $5,000 Hilda & Sam Dyers Caversham Online Entry
August $5,000 Louise & Jamie Lourenco Byford Online Entry
September $5,000 Jean Dubilla Alkimos 197819
October $10,000 Courtney de Lange Clarkson 28844
November $5,000 Peter & Paula Sosnowski Waikiki Online Entry
December $5,000 Donna Kipps Tapping 198912

2021 Monthly Winners

Month Name Suburb Ticket No.
January $5,000 Sandra Brown Kallaroo 182760
February $5,000 Vince D'Angelo Applecross Online Entry
March $10,000 Helen Abbott Ellenbrook Online Entry
April $5,000 Mary & Sebastian Cherian Tuart Hill 159117
May $5,000 David Strid Aveley Online Entry
June $5,000 Craig Lawrence Maida Vale Online Entry
July $5,000 Pat Hampton Yanchep 178611
August $5,000 Ocea Smith Baldivis Online Entry
September $5,000 Marnie Hearington Inglewood Online Entry
October Royal Show $10,000 Casey Christie Midvale 37013
October $5,000 Sheila D'Silva Mirrabooka 183243
November $5,000 Laura Braam Singleton Online Entry
December $5,000 James Maybir Banksia Grove Online Entry

2020 $5,000 Monthly Winners

Month Name Suburb Ticket No.
February Cassey Adamo Brabham 161682
March Mr & Mrs McNiven Marangaroo 163892
April Ryan & Sonya Wood Hocking Online Entry
May Lavinia Punshon High Wycombe Online Entry
June Andrea Watkins Lockridge Online Entry
July Kelly Dickinson Banksia Grove Online Entry
August Mrs Brook East Cannington 162585
September Candace & Alex Roper Thornlie Online Entry
October Cynthia Coventry Forrestfield Online Entry
November Leona & Warwick Davies Marmion Online Entry
December Vanessa Underwood Hamersley Online Entry

2019 $5,000 Monthly Winners

Month Name Suburb Ticket No.
January Rhonda Beckx Aveley 140900
February Nick Elsholz Joondalup 140253
March Daniel Goldspink Nollamarra 143088
April Meredith McIntyre Kingsley 151643
May Patrice & John Black Camillo 142778
June Rick Mason Innaloo 146667
July Mary Tabinor Ballajura 139093
August Mr & Mrs Torpy Harrisdale 153214
September Miss Allen Leda 157340
October Doreen Carter Ashby 155254
November Ken & Maureen Butt Canningvale 155238
December Ms Drury Balga 155500

2018 $5,000 Monthly Winners

Month Name Suburb Ticket No.
January Anthony Bruse Wanneroo 131292
February Peter & Lu Harbinson Carramar 131571
March Belinda Prekel Girrawheen 130058
April Rodger & Shirley Kohn Bateman 130352
May Mrs Miller Thornlie 129295
June Stephen & Teresa Hales Parmelia 127774
July William & Tara Kelly Warnbro 130583
August Amanda Carmichael Ellenbrook 133687
September Russell Ballajura 136448
October Yolanda Rodi Madeley 134412
November Alastair & Jill Lane High Wycombe 131369
December Margaret Rees Morley 140570

2018 $10,000 Competition Winners

Event Name Suburb Ticket No.
Event Perth Caravan & Camping Show Name Matthew & Amy Nossiter Suburb Bayswater Ticket No. 20244
Event Perth Royal Show Name Jay & Susie Dilon Suburb Kingsley Ticket No. 18236

2017 $5,000 Monthly Winners

Month Name Suburb Ticket No.
February Belinda & Tony Marcinski Thornlie 121278
March Peter & Maureen Frank Watermans Bay 126053
April Mr & Mrs Gane Mindarie 122138
May Barney & Gill Fleiser Hillarys 124672
June Mr & Mrs Libri Pearsall 125430
July Alison Carmichael Merriwa 122825
August Barry & Anna Rogers Hillarys 127172
September Byron & Josephine Tovey Success 124988
October Geoff & Marianna Smith Clarkson 126722
November Mrs Phylis Brady Armadale 124306
December Derek & Yamini D'Roza Landsdale 128363

2017 $10,000 Competition Winners

Event Name Suburb Ticket No.
Perth Caravan & Camping Show Peter & Lorna Moore Winthrop 20211
Perth Home Show Jeff & Donna Marsh Mount Helena 21058
Perth Royal Show Steve & Cheryl Emmons Thornlie 15175

2016 $5,000 Monthly Winners

Month Name Suburb Ticket No.
January Kevin & Shirley Briggs Ellenbrook 120163
February Yvonne Mansie Bennet Springs 70300
March Bob & Gail McIntyre Helena Valley 117280
April Wayne & Kim Jenkins Greenwood 092853
May Patrick & Frances Roydhouse Martin 154951
June Ian Elliss Jane Brook 152167
July David & Beth Harney Gosnells 157617
August Daniel & Karen Dodonska Hilbert 157617
September Eric & Kerrin Lilley - 158842
October Owen & Karen Sherburne Banksia Grove 159745
November Gloria Cue Greenmount 161218
December Jan Hinchliffe Ashby 160793

2016 Special Event Competition Winners

Event Name Suburb Ticket No.
Bali Holiday Promotion Colin & Margaret Pierce Halls Head 169715
Perth Royal Show $10,000 Competition Harry & Bernie Mullan - 14453
Koh Samui Holiday Promotion Simon & Jennifer Beet Karnup N/A

2015 $5,000 Monthly Winners

Month Name Suburb Ticket No.
January Marie Bennett Maddington 092090
February Ms Di Murray Kinross 78794
March Judi McCleery Innaloo 111972
April Andrew & Angela Roberts Clarkson 112130
May Ross & Kelly Leader Eden Hill 79827
June Rad & Cathy Calitz Mindarie 108008
July Colin & Marie Henwood Ballajura 112919
August David & Olga Lonsdale Greenwood 109016
September James & Mandy Goulding Greenwood 108872
October Ron Buckley Beckenham 123212
November Ashley & Teneille Singara 107210
December Laura Dwyer Joondalup 121828

2015 Special Event Competition Winners

Event Name Suburb Ticket No.
Caravan & Camping Show $10,000 Competition Michael & Carlie Pantall Hamersley 07362
Perth Royal Show $10,000 Competition Jen Hopper & Mitchell Gower Marangaroo 10181
Princess Cruise Promotion Jason & Ruth Glasheen - 165640

2014 $5,000 Monthly Winners

Month Name Suburb Ticket No.
January Geoff & Pat Mandurah 73251
February Gerry & Jennifer Ligtermoet Baldivis 82887
March Susan Brown Greenfields 82349
April Issac & Margaret Ngulube Aveley 70128
May Miss R Tobias Morley 84997
June Richard & Irene Hill Alexander Heights 086648
July Jim & Kay Tuckey Dudley Park 097125
August Paul & Rochelle Hayward Baldivis 098456
September Calvin & Jackie D'Sylva Gosnells 089116
October Fred & Linda Wegner Cooloongup 088470
November Peter & Barbara Whyte Forrestdale 1014479
December Shannon Mahowa Alkimos 092437

2014 Special Event Competition Winners

Event Name Suburb Ticket No.
Caravan & Camping Show $10,000 Competition Michael & Edith Smith Roleystone 21585
Perth Royal Show $10,000 Competition Nick & Sandy Moshos Dianella 24753
$10,000 Appliances Online Shopping Spree Nick Brahim & Amber Harvey Port Kennedy 155635